امور مالیاتی :

این سایت و این خدمت فروشگاهی و کافی نتی در  راستای ارائه خدمات الکترونیکی دستورالعمل اجرای موضوع ماده 169 ق.م.م. و اجرای طرح جامع مالیاتی ایجاد گردیده است. کلیه اشخاص حقیقی، حقوقی و تشکلهای قانونی می توانند با این سایت و فروشگاه ، کافی نت برای اقدام به پیش ثبت نام و ثبت نام و دریافت شماره اقتصادی در تماس باشند.

ساعات مراجعه برای خدمات مالیاتی و کد اقتصادی در روزهای معمول : 9:30 الی 14 --- 18 الی 21

ساعات مراجعه برای خدمات مالیاتی و کد اقتصادی در خردادماه و تیرماه : 9:30 الی 14---15 الی 21

نرخ نامه انجام امور اقتصادی و مالیاتی مطابق با اعلامیه اتحادیه رایانه میباشد .

اظهارنامه مالیاتی :

تسلیم اظهارنامه با استفاده از اطلاعات ثبت نام امکان پذیر می باشد بنابراین ضروری است مودیان نسبت به تکمیل ثبت نام، رفع ایرادات احتمالی این مرحله از طریق سامانه ثبت نام اقدام نمایند. اطلاعاتی که از این سامانه دریافت می شوند، غیرقابل ویرایش است به همین خاطر می بایست پس از ویرایش اطلاعات و تایید آن جهت بروزرسانی اطلاعات در سامانه اظهارنامه مالیاتی از گزینه دریافت اطلاعات هویتی استفاده نمایید.

در خصوص واحدهای مشارکتی تنها تکمیل یک اظهارنامه کافی است و نیازی به ارایه اظهارنامه انفرادی به تفکیک شرکاء نمی باشد. اطلاعات شرکاء در واحدهای مشارکتی از سامانه ثبت نام الکترونیکی بارگزاری خواهد شد لذا در صورت عدم ثبت اطلاعات لازم (از جمله اطلاعات شرکاء...) می بایست شریک اصلی نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اقدام نماید.

قبل از ارسال، نسخه پیش نویس تکمیل شده را از سیستم دریافت و به دقت بررسی فرمایید. در ادامه اقدام به ارسال، که نهایی و قطعی تلقی می گردد نمایید. ارسال الکترونیکی اظهارنامه به منزله تسلیم قانونی اظهارنامه تلقی خواهد گردید و نیازی به ارائه اظهارنامه چاپ شده به اداره امور مالیاتی ذیربط نخواهد بود.

تسلیم اظهارنامه مالیاتی در فروشگاه ، کافی نت چینه سپید از تاریخ اول خرداد ماه امکان پذیر میباشد ، اما باید مطلع باشید که هر ساله بعد از پایان یافتن تعطیلات اواسط خرداد ماه مبالغ دقیق و درصد های افزایش یافته از طرف اداره مالیات اعلام میگردد . بهترین زمان برای ارسال اظهارنامه مالیاتی در تاریخ 16 خرداد ماه به بعد میباشد . فروشگاه ، کافی نت چینه سپید با کادری مجرب در این زمان بخصوص آماده ارسال اظهارنامه های مالیاتی شما میباشد . توجه داشته باشید کادر مجرب تنها اپراتورهای آموزش دیده و مطلع از سیستم ثبت اظهارنامه میباشند و نه کارشناس اداره مالیات . لطفا اطلاعات دقیق را خود ارائه دهید نه اینکه از اپراتورها نظرخواهی کنید

انجام کلیه امور کد اقتصادی :

  • پیش ثبت نام کد

 نقطه شروع فرایند ثبت نام الکترونیک جهت دریافت شماره اقتصادی مرحله پیش ثبت نام می باشد. در این مرحله اطلاعات پایه ای از شما دریافت می شود. شماره تلفن همراه شما تایید شده و لازم است شما تاییدیه پستی مرتبط با کد پستی محل فعالیت را در سیستم بارگزاری نمایید. در نهایت پس از تکمیل اطلاعات درخواستی و فشردن کلید تایید نهایی وارد مرحله بعدی خواهید شد. چنانچه تا هفت روز اطلاعات خود را تایید ننمایید پرونده ایجاد شده به صورت خودکار حذف خواهد شد.

  • ثبت نام مرحله 2 کد

چنانچه اطلاعات اولیه پیش ثبت نام شما مورد تایید سازمان قرار گیرد برای شما یک نام کاربری و کلمه عبور ایجاد خواهد شد. این اطلاعات به صورت پیامک روی شماره تلفن همراه ثبتی شما ارسال خواهد شد. باید دقت داشت اطلاعات کاربری محرمانه بوده و مسئولیت سوء استفاده از آن برعهده شما خواهد بود.

  • اصلاح کد اقتصادی

                    در این مرحله بخشی از اطلاعات ثبت شده شما در مرحله پیش ثبت نام از منابع مختلف سازمانی استعلام و بررسی شده و صحت آن مورد زمون      قرار خواهد گرفت. چنانچه به هر دلیل در اطلاعات مغایرتی یافت شود، موضوع با پیامک به شما اطلاعات داده شده و شما مجدد باید وارد سامانه پیش ثبت شده و مرحله یک را تکرار نمایید.

ثبت مالیات فصلی :

 برای آن دسته از مودیانی می باشد که در سامانه الکترونیکی ثبت نام مودیان ، حداقل مرحله پیش ثبت نام و اعتبار سنجی مربوطه را پشت سر گذاشته و کد کاربری و کلمه عبور مرحله دوم را از طریق پاکات پستی مخصوص مربوطه دریافت نموده اند. برای این دسته از مودیان گرامی با ورود به سامانه، امکان ثبت هر یک از فرم های زیر برحسب نوع اطلاعات فراهم می باشد.

- ثبت گزارش خرید
- ثبت گزارش فروش
- ثبت اطلاعات پرداخت قراردادها
- ثبت گزارش دریافت قراردادها 
-  ثبت گزارش امتناع برای پیش از سال1395  
 - ثبت گزارش عرضه به مصرف کننده نهایی برای سال 1395 
- ثبت گزارش واردات 
- ثبت گزارش صادرات
- ثبت گزارش حق العملکاری و مدیریت پیمان
- ثبت گزارش اجاره
- ثبت گزارش پیش فروش

اخبار جدید مالیات فصلی :

اطلاعیه تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات مربوط به فصول بهار، تابستان و پاییز  سال 1396

بر اساس بخشنامه شماره 12926/200 مورخ 13/08/1396 سازمان  امور مالیاتی کشور  و موافقت وزیر محترم اقتصادی و دارایی هامش نامه پیشنهاد، در اجرای  اختیارات تبصره 3 ماده 10 آیین نامه اجرایی موضوع تبصره 3 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم اصلاحی مصوب 1394/04/31 مهلت ارسال اطلاعات فهرست معاملات فصول بهار، تابستان و پاییز سال 1396 تا نیمه اردیبهشت ماه سال 1397 (1397/02/15) تمدید می می شود.

سید کامل تقوی نژاد     
رییس سازمان امور مالیاتی کشور

ثبت مالیات بر ارزش افزوده :

به اطلاع مودیان گرامی می رساند نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1396 کماکان 9% می باشد که
شامل 6% مالیات و 3% عوارض است.

فراخوان مشمولین مرحله هفتم اجرای قانون

کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش یا درآمد (کالا و خدمت ) (به اسنثنای اشخاص حقوقی با فعالیت‌های صرفاً معاف موضوع ماده 12 قانون مالیات برارزش افزوده) که به موجب فراخوان‌های قبلی تاکنون برای اجرای قانون فراخوان نشده ‌اند، مشمول اجرای قانون خواهند شد.

اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تاسیس و به ثبت می‌رسند و یا شروع به انجام فعالیت می‌کنند، در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد (کالا و خدمت ) از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت (عرضه کالا و ارائه خدمات)‌مشمول اجرای قانون می‌باشند.

اشخاص حقوقی مشمول این فراخوان از تاریخ 01/07/1395 مکلف به اجرای سایر تکالیف مقرر در فانون از جمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران و ارائه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض برارزش افزوده به حساب‌های تعیین شده توسط سازمان  امور مالیاتی کشور می‌باشند.

ثبت مالیات حقوق کارکنان :

 به منظور تسهیل در دریافت اطلاعات مالیات بر درآمد حقوق و جلب رضایت مودیان محترم مالیاتی و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، سازمان امور مالیاتی اقدام به طراحی و پیاده سازی سیستم مکانیزه مالیات بر درآمد حقوق نموده است.

در این سیستم اطلاعات پرداخت کنندگان و دریافت کنندگان حقوق و میزان حقوق و مزایای پرداختی و مالیات مرتبط بر آن به شکل فایل الکترونیکی از مودی دریافت و در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی ذخیره می گردد. به همین منظور مودی می تواند با ورود اطلاعات در نرم افزاری که توسط سازمان امور مالیاتی ارایه می شود فایل الکترونیکی مورد نظر را تولید و به واحد امور مالیاتی ارایه نماید و یا با استفاده از سیستم های نرم افزاری موجود خود، اقدام به تهیه فایل الکترونیکی با قالب مورد نظر سازمان نماید.

توضیحات :

  1. به اطلاع مودیان محترم می رساند این نرم افزار صرفا جهت ایجاد اطلاعات الکترونیکی لیست حقوق می باشد و بعنوان سیستم حقوق و دستمزد قابل استفاده نیست.
  2. شرکتهایی که فایلهای مورد نظر را توسط نرم افزار اختصاصی خود تولید می نمایند(طبق فرمت مورد تائید سازمان در دفترچه راهنمای تهیه فایل الکترونیکی)، از این نرم افزار جهت کنترل صحت اطلاعات و چاپ خلاصه لیست استفاده نمایند. تا در صورت وجود خطا قبل از مراجعه به واحد مالیاتی مربوطه ار آن مطلع گردند.

ثبت صندوق و اطلاعات فروشگاهی :

طبق دستور اداره مالیات کشوری مشاغلی که مشمول طرح ارئه نرم افزار و دارا بودن صندوق مکانیزه فروشگاهی میباشند میبایست اطلاعات صندوق و نرم افزار خودرادرسامانه به ثبت برسانند در صورت مشمول بودن و مبادرت از انجام این کار شامل دریافت هزینه جریمه میباشند لذا میتوانند از این مکان برای ثبت اطلاعات خود استفاده نمایند